Co zamiast Kindle? PocketBook czy Kindle czy inkBook?

Wiele osób bardzo lubi czytać, a w erze nowoczesnych gadżetów najlepszym urządzeniem do tego celu są czytniki e-booków. Wielu czytelników być może nawet już po raz kolejny wymienia takie urządzenie na nowocześniejsze. Dzięki czytnikom ebooków możemy mieć przy sobie całą masę książek, a dodatkowo cieszyć się nimi w dowolnym miejscu.

Brzmi kusząco, prawda? Tym bardziej, że wybór tego typu urządzeń jest obecnie duży, a ceny bywają bardzo przystępne. Dlatego pytanie nie brzmi „czy” ale Jaki czytnik ebooków wybrać?

Spis treści:

Najważniejsze cechy czytnika ebooków

Odpowiadając na pytanie, jaki czytnik ebooków wybrać, warto zwrócić uwagę na kilka elementów specyfikacji.

Ekran – przekątna, rozdzielczość, podświetlenie

Najważniejszy jest oczywiście ekran, ponieważ z niego będziemy czytać treści. Doskonale sprawdza się technologia e-papieru – E Ink. Rozdzielczość nie jest tu najważniejsza, chociaż im wyższa tym lepiej. Najczęściej spotkać można się z trybem 800×600 pikseli, 1024×758 pikseli oraz 1448×1072 pikseli, a w droższych modelach jeszcze wyższym. Istotna jest także obecność i rodzaj podświetlenia ekranu. Przydaje się nie tylko opcja regulacji jego siły, ale też temperatury barw.

Wielkość ekranu najlepiej dopierać do własnych preferencji – optymalna, a zarazem najczęściej stosowana przez producentów przekątna to 6 cali.

Ergonomia – waga, fizyczne przyciski, czytnik kart pamięci

Spore znaczenie dla ergonomii może mieć kształt obudowy, obsługiwanie przez ekran dotyku, a także obecność fizycznych przycisków. Kluczowe jest też to, jakie formaty plików obsługuje dany model. Przydaje się wsparcie łączności bezprzewodowej Wi-Fi oraz obsługa Legimi – ogromnej bazy e-booków w formie usługi abonamentowej.. Dodatkowym atutem może być obsługa kart microSD, pozwalających rozbudować pamięć wewnętrzną czytnika.

co zamiast Kindle

Jaki czytnik zamiast Kindle

Zdecydowanie największą popularnością, także w Polsce, cieszą się czytniki Amazon Kindle, które omówiliśmy szczegółowo w artykule Który czytnik Kindle wybrać? Mają do zaoferowania wiele, ale konkurencja coraz bardziej depcze im po piętach.

Jaki czytnik ebooków innej marki wybrać? Jaka alternatywa dla Kindle jest w największym stopniu warta uwagi? W sklepie Komputronik znaleźć można przystępne cenowo modele inkBOOK. Bardzo ciekawe są również propozycje firmy PocketBook, która w sektorze tego typu urządzeń działa od ponad 12 lat i przygotowuje sprzęt z myślą nie tylko o mniej wymagających, ale i zaawansowanych użytkownikach. Trzecią grupą docelową dla osób szukających alternatywy dla Kindle powinny być natomiast czytniki Onyx.

Zatem co zamiast Kindle? Oto najlepsze czytniki ebooków konkurencyjnych producentów.Alternatywa dla Kindle – co wybrać?

Jak widać wybór jest spory. Szukając ciekawego czytnika nie trzeba ograniczać się do modeli Amazon Kindle. Przedstawione propozycje to tylko kilka najciekawszych alternatyw, które cechują się dobrą relacją ceny do możliwości. Są to modele na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie (lub kogoś bliskiego, np. na prezent), uwzględniając preferencje co do wyglądu oraz możliwości tego rodzaju urządzenia.

Najpopularniejsze czytniki ebooków w Komputronik.pl

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 (8 głosów)

Czytaj więcej