Co zabrać na festiwal? Lista gadżetów

07.03.2023 | autor: Joanna Skornowicz | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Lato to czas różnego rodzaju festiwali. Te zapewniają mnóstwo świetnej zabawy, ale wybierając się w podróż warto pamiętać o gadżetach, które z pewnością nam się przydadzą. Jak przygotować się na festiwal i przede wszystkim co zabrać na festiwal? Wbrew pozorom lista jest tutaj dość długa.

Niniejszy niezbędnik festiwalowy śpieszy z pomocą. Szczególnie często pojawiało się ostatnio pytanie co wziąć na Opener? Wybraliśmy przydatne rzeczy na festiwal, które sprawdzą się nie tylko na samej imprezie, ale również w podróży.

Lista gadżetów na festiwal:

PowerBank, czyli niezbędny gadżet na festiwal

Jeśli należałoby wskazać jeden absolutnie niezbędny gadżet na festiwal, bez wątpienia będzie to PowerBank. Każdemu z nas przez cały czas towarzyszy smartfon, a ruszając na imprezę często zabieramy ze sobą także kamerę, aparat czy inne sprzęty zasilane przez baterie, które po pewnym czasie trzeba naładować. W plenerze może być z tym problem, chyba, że mamy ze sobą PowerBank. Ich oferta w sklepie Komputronik jest bardzo szeroka, sięgać można po modele o pojemnościach od 2600mAh do nawet 20.000mAh. Rozsądne minimum to około 8000mAh, a przydatną opcją może być funkcja ładowania dwóch urządzeń jednocześnie. Warto również zastanowić się, czy sprawdzi się w tej sytuacji PowerBank z latarką.

O tym, jak wybrać PowerBank dowiesz się z poradnika: Jaki PowerBank wybrać?


Latarka

Na festiwalach zabawa z reguły przeciąga się do późnych godzin nocnych. Nie wszystkie miejsca są dobrze oświetlone, w związku z tym przydać może się także latarka. Przyda się podczas drogi powrotnej do miejsca noclegowego, czy nawet podczas rozkładania namiotu, jeśli nie zdążymy zrobić tego wcześniej. Tu ciekawym pomysłem może być latarka czołowa zapewniająca wolne ręce. Prócz cen warto zwracać uwagę na zasięg światła, rodzaj zasilania i czas pracy.


Kijek do selfie

Pamiątka z festiwalu? Dla wielu osób z pewnością będą to zdjęcia selfie. Najlepiej wypadają, gdy mamy do dyspozycji kijek do selfie. Dzięki niemu zwiększymy odległość obiektywu i wykonamy ładniejszy autoportret obejmując jednocześnie tło za sobą, czy grupkę znajomych. Na co zwracać największą uwagę przy wyborze? Przede wszystkim na szerokość mocowania na smartfona – aby pasowało do niego nasze urządzenie – długość po rozłożeniu, komunikację ze smartfonem, oraz najważniejsze, solidność wykonania. Nie chcemy ryzykować, aby smartfon umieszczony na kijku selfie spadł pod nogi widzów.

Zobacz również: Jak wybrać selfie stick?


Aparat natychmiastowy

Wprawdzie do robienia zdjęć najczęściej służą nam obecnie smartfony, ale ciekawym pomysłem wydaje się aparat natychmiastowy. Ceny tego typu sprzętu nie są przesadnie wysokie, już za kilkaset złotych można kupić dobry model. Wykonane zdjęcia wywołać można w kilkadziesiąt sekund i np. podarować znajomym, aby również cieszyli się pamiątką ze wspólnego wypadu. Przydaje się przy tym możliwość zapisywania cyfrowych kopii zdjęć oraz trwała obudowa.

Polecane modele znajdziesz w rankingu aparatów natychmiastowych.


Folia ochronna/etui na telefon

Tłum ludzi, taniec, ciągłe przemieszczanie się. Łatwo wtedy o uszkodzenie smartfona, a tego każdy wolałby uniknąć. Z pomocą przyjść może folia ochronna, która zapobiega zarysowaniom i drobnym uszkodzeniom mechanicznym ekranu.

Zobacz również poradnik: Jak chronić smartfon? Szkło hartowane czy folia ochronna?

Jeszcze większe bezpieczeństwo zapewnia etui na telefon. W zależności od swojej konstrukcji może chronić obudowę lub całego smartfona. W obydwu przypadkach należy pamiętać, aby dopierać gadżety ochronne dokładnie do posiadanego smartfona, ponieważ muszą one pasować idealnie.

Można też zdecydować się na wodoszczelny smartfon, który oszczędzi nam wielu powodów do zmartwień.


Butelka filtrująca wodę

Teoretycznie niemal na każdym kroku spotkać można miejsca, w których da się kupić wodę i inne napoje. Na imprezie są one jednak zdecydowanie droższe, a filtrująca butelka na wodę pozwala uniknąć kolejek i wydatków. Tych drugich przede wszystkim z racji funkcji filtrowania wody kranowej. Wystarczy napełnić nią butelkę i po chwili cieszyć się oczyszczoną wodą. Istotną kwestią jest tutaj pojemność, często wynosi ona 0,6 litra, co sprawia, że butelka zachowuje odpowiednią mobilność, nie zajmuje dużo miejsca w torbie czy plecaku.

O tym, co jeszcze warto wiedzieć o butelkach filtrujących wodę przeczytasz w poradniku.


Słuchawki na podróż

Wprawdzie na samym festiwalu muzyki nie brakuje, ale mimo tego słuchawki mogą się przydać. Będą one idealne chociażby na podróż. Często wybieramy autobus lub pociąg, a te kilka godzin jazdy upłynie zdecydowanie szybciej i milej w rytmach ulubionych przebojów. Stawiając przede wszystkim na jakość, najlepiej sięgać po modele nauszne. Gdy w grę wchodzi wygoda, lepiej sprawdzą się modele douszne lub dokanałowe, które cechują się niewielkimi gabarytami i można zmieścić je nawet w kieszeni.

Zastanawiasz się, co wybrać? Zerknij na polecane słuchawki do 200 zł, wśród których znajdziesz sporo ciekawych modeli dousznych, nausznych, a nawet słuchawek TWS.


Plecak

Jaki plecak na festiwal? Przede wszystkim wytrzymały i wygodny, taki który bez problemu przetrwa najdalszą podróż, zapewni ochronę przenoszonym gadżetom, a jego noszenie nie wywoła bólów pleców i ramion. Miłym dodatkiem są w tym kontekście np. amortyzujące paski naramienne. Wybór jest spory, wedle własnych preferencji dobierać można wygląd i kolorystykę, a przede wszystkim pojemność plecaka, w tym liczbę przegród/kieszeni.


Smartfon z dobrą baterią

Komunikowanie się ze znajomymi, wykonywanie zdjęć i nagrań wideo, transmisje na portale społecznościowe. To najczęściej wykonywane czynności podczas festiwalu, które potrafią dość szybko rozładować smartfona. Szukając nowego modelu warto brać zatem pod uwagę te, które cechują się pojemnymi bateriami. Jeśli będziemy w posiadaniu smartfona z baterią minimum 4000 mAh możemy mieć pewność, że energii wystarczy mu na długo. Co ważne, w sklepie Komputronik ich oferta jest naprawdę szeroka, znaleźć można propozycje z różnych przedziałów cenowych.

O tym, jak wydłużyć czas pracy baterii dowiesz się w poradniku.


Smartfon do zdjęć

Odpowiedź na pytanie jak przygotować się na festiwal zawierać może w sobie między innymi polecenie zabrania smartfona, który zapewni dobrej jakości zdjęcia i materiały wideo. Najlepszy smartfon do zdjęć to nie ten, który oferuje aparat o największej liczbie megapikseli. Warto zwrócić uwagę na przysłonę (im jaśniejsza tym lepiej), rodzaj autofokusu czy obecność stabilizacji obrazu (dobrze, jeśli jest to OIS – optyczna stabilizacja obrazu). Jeśli chodzi o materiały wideo, minimum to rozdzielczość Full HD, a najlepiej 4K. Warte uwagi są modele wyposażone w podwójne, a niekiedy nawet potrójne aparaty.

Polecane smartfony do zdjęć znajdziesz w poradniku: Wybieramy najlepszy smartfon do zdjęć. TOP 5


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj więcej