Dzięki muzyce podróż autem jest dużo przyjemniejsza. Kiedyś, aby jej posłuchać, należało skorzystać z ulubionej kasety. Niemałą rewolucją stało się wyposażenie samochodowego radia w odtwarzacz płyt CD, a później w porty USB. Wciąż jednak nie każdy pojazd ma tego typu udogodnienia.
Z pomocą dla wszystkich fanów słuchania muzyki podczas jazdy nadeszły transmitery FM.
Jaki model transmitera FM wybrać? Polecane modele
- Dobry transmiter FM: BASEUS T-Typed S-13
- Transmiter FM Bluetooth: Savio FM Transmitter TR-10
- Transmiter FM do samochodu: 3mk Hyper Car FM Transmitter
- Transmiter bluetooth: Baseus transmiter T typed Bluetooth 2xUSB microSD
Dobry transmiter FM: BASEUS T-Typed S-13
Jednym z najlepszych transmiterów FM bez wątpienia jest Baseus T-Typed S-13. Pod tą nazwą kryje się nowoczesne urządzenie obsługujące połączenie bezprzewodowe Bluetooth w wersji 5.0. Zapewnia ono nie tylko stabilną łączność, ale też wyższą jakość dźwięku. Transmiter wyposażony jest port USB-C obsługujący przesyłanie energii oraz dwa klasyczne porty USB, w tym jeden z technologią szybkiego ładowania Quick Charge 4.0. Transmiter Baseus ma ponadto wyświetlacz LCD, na którym pokazywana jest częstotliwość nadawania. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi można również za jego pomocą prowadzić rozmowy bez sięgania po telefon. Przydatną funkcją jest też możliwość jednoczesnego podłączenia dwóch urządzeń, więc także pasażerowie mogą odtwarzać muzykę ze swoich telefonów.
Transmiter FM Bluetooth: Savio FM Transmitter TR-10
Savio FM Transmitter TR-10 to urządzenie, które sprawdzi się w każdym samochodzie. Producent zadbał o to, aby częstotliwość prezentowana na ekranie LCD była widoczna zarówno dla kierowcy, jak i pasażera, poprzez mechanizmy umożliwiające zmianę ustawienia w dwóch płaszczyznach. Wyposażono go w dwa złącza USB, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne odtwarzanie plików audio z jednego urządzenia oraz ładowanie drugiego. Interfejs transmitera został uzupełniony o cztery przyciski ułatwiające intuicyjne korzystanie podczas jazdy. Savio FM Transmitter TR-10 komunikuje się z innymi urządzeniami także za pomocą technologii Bluetooth 2.1 z EDR i posiada wbudowany mikrofon.
Transmiter FM do samochodu: 3mk Hyper Car FM Transmitter
3mk Hyper Car FM Transmitter to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki w samochodzie poprzez transmisję sygnału audio z urządzeń mobilnych na częstotliwości radiowe w zakresie od 87,5 do 99,8 MHz. Wyposażony w technologię Bluetooth 5.0, zapewnia stabilne połączenie z telefonem, umożliwiając odtwarzanie ulubionych utworów oraz prowadzenie rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym. Dodatkowo, transmiter posiada dwa porty USB-A, z których jeden obsługuje szybkie ładowanie Quick Charge 3.0 o maksymalnej mocy 18W, a drugi oferuje standardowe ładowanie 5V/2.4A. Urządzenie wyposażono również w slot na karty microSD, pozwalający na odtwarzanie plików MP3 bezpośrednio z nośnika pamięci. Funkcja woltomierza monitoruje napięcie akumulatora, a wbudowane podświetlenie LED ułatwia obsługę w nocy, zwiększając komfort i bezpieczeństwo użytkowania
Transmiter bluetooth: Baseus transmiter T typed Bluetooth 2xUSB microSD
Baseus T-Typed to wszechstronny transmiter FM z funkcją ładowarki samochodowej, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie muzyki oraz prowadzenie rozmów telefonicznych poprzez system audio w pojeździe. Dzięki technologii Bluetooth 5.0 zapewnia stabilne połączenie z urządzeniami mobilnymi, pozwalając na odtwarzanie ulubionych utworów oraz obsługę połączeń w trybie głośnomówiącym. Urządzenie wyposażone jest w dwa porty USB, umożliwiające jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń z maksymalnym natężeniem 3,4 A, co pozwala na szybkie i efektywne uzupełnianie energii w smartfonach, tabletach czy innych gadżetach. Dodatkowo, transmiter obsługuje odtwarzanie muzyki z nośników pamięci takich jak pendrive’y czy karty microSD o pojemności do 32 GB, wspierając formaty audio MP3, WMA, WAV i FLAC.
Jak działa transmiter FM?
Transmitery FM to kompaktowe urządzenia umożliwiające odtwarzanie muzyki pochodzącej z zewnętrznych nośników na samochodowym zestawie audio. Niektóre z nich łączą się z tabletem lub telefonem w sposób bezprzewodowy, dzięki technologii Bluetooth, a pozostałe wykorzystują sloty na karty pamięci, gniazdo USB lub wtyczkę typu minijack.
Większość transmiterów FM nie jest wyposażonych w wewnętrzne akumulatory, a najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest zasilanie ich poprzez samochodowe gniazdo zapalniczki.
Jak włączyć to urządzenie? Po podłączeniu do źródła ładowania należy sparować je z zewnętrznym nośnikiem. Telefon lub tablet połączy się za pomocą technologii Bluetooth i dedykowanej aplikacji, ale możliwe jest także skorzystanie z kart pamięci, pendrive lub kabla.
Kolejny krok to wybranie jednej częstotliwości, zarówno w samochodowym radiu, jak i na transmiterze FM.
Jest on kluczowy, ponieważ selekcja pasma, które jest zarezerwowane przez radio, może powodować szumy, zakłócenia lub ogólny spadek jakości odtwarzanego dźwięku.
Najpopularniejsze problemy z transmiterami bluetooth związane są zwykle z niską jakością tych urządzeń. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas zakupu, aby cieszyć się bezawaryjnością, komfortowym użytkowaniem i satysfakcjonującą jakością dźwięku?
Jednym z istotnych kryteriów jest cena transmitera FM. Urządzenie o podejrzanie niskiej cenie, zwykle od zupełnie nieznanego producenta, najprawdopodobniej nie będzie służyć zbyt długo. Warto również dostosować konkretny model do swoich preferencji oraz konkretnego samochodu. Obecność ekranu LCD czy gniazda USB, możliwość zmiany ustawienia oraz inne udogodnienia mogą znacząco wpłynąć na komfort użytkowania transmitera FM.
Czy warto kupić transmiter FM do auta?
Najwyższej jakości transmiter FM umożliwia nie tylko słuchanie muzyki. Z jego pomocą można tanim kosztem prowadzić rozmowy telefoniczne, unikając trzymania urządzenia w dłoni. Stanowi zatem swoisty zestaw głośnomówiący. Co więcej, może również odgrywać rolę ładowarki do smartfonu.
Czy warto kupić transmiter FM? Zdecydowanie tak, ponieważ większość wysokiej jakości modeli jest funkcjonalna, a ich koszt nie przekracza granicy 100 złotych.
Może Cię zainteresować:
- Jaka kamera cofania do samochodu? Jak wybrać?
- Gadżety dla kierowcy, czyli przydatne akcesoria samochodowe
- Jaka nawigacja samochodowa? Poradnik zakupowy
- Jaki wideorejestrator samochodowy? Doradzamy, jak wybrać
- Jaki alkomat wybrać? Poradnik zakupowy
- Wideorejestrator samochodowy do 300 złotych? TOP 5
- Nawigacja samochodowa do 400 zł? Ranking