Co to jest ANC? Jakie słuchawki z redukcją hałasu kupić?

Słuchawki pozwalają odciąć się od dźwięków otoczenia, skupić się na muzyce, filmie, audiobooku, czy ulubionej grze. Mogą być bardzo dyskretne albo wręcz przeciwnie – wyróżniać się i podkreślać nasz styl. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują modele wyposażone w technologię ANC (Active Noise Cancelling).

Jak działa ten mechanizm i jakie słuchawki z redukcją hałasu wybrać? Odpowiadamy na wszystkie te pytania i przedstawiamy ranking, a w nim słuchawki z redukcją szumów, które w opiniach użytkowników i ekspertów są najlepsze.

Spis treści

 • Co to jest ANC? Jak działa aktywna redukcja hałasu?
 • Słuchawki z redukcją szumów – dla kogo?
 • Słuchawki z redukcją hałasu – ranking najlepszych modeli

Co to jest ANC? Jak działa aktywna redukcja hałasu?

Jak wiele innych nowoczesnych rozwiązań, technologia aktywnej redukcji hałasu powiązana jest z zastosowaniami militarnymi. Opracowano ją jeszcze w XX wieku z myślą o pilotach samolotów, aby odizolować ich od uciążliwego hałasu podczas lotu. Testy zakończyły się sukcesem, a technologia z czasem zaczęła przenikać do zastosowań innych niż wojskowe. W ten sposób na sklepowych półkach zaczęły pojawiać się pierwsze słuchawki z aktywną redukcją szumów.

Cel takich słuchawek ANC jest jeden – zminimalizować dźwięki otoczenia i umożliwić użytkownikowi skupienie się na dźwiękach płynących ze słuchawek.

Osiąga się to na dwa sposoby:

 • wytłumienie mechaniczne – pierwszy z nich to osiągnięcie jak najlepszego mechanicznego wytłumienia poprzez użycie wysokiej jakości materiałów izolujących dźwięk. Jest to możliwe w dużych modelach słuchawek, które posiadają odpowiednie osłony przetworników.
 • wytłumienie elektroniczne – tu cały proces jest dość skomplikowany. W pierwszej kolejności umieszczony na słuchawkach mikrofon zbiera otaczające nas odgłosy. Następnie specjalne oprogramowanie odwraca je w fazie tworząc coś co można nazwać negatywem tych dźwięków. Te „odwrócone” dźwięki są emitowane w słuchawkach. Dźwięki z otoczenia „zderzają” się ze swoimi „negatywami” i nawzajem się niwelują.

Najczęściej wybierane słuchawki z ANC:

Słuchawki z redukcją szumów – dla kogo?

A jak to działa w praktyce? Trzeba przyznać, że doskonale. Możemy jechać w tramwaju lub w metrze i niemal całkowicie odciąć się od odgłosów ulicy, rozmów współpasażerów. Lecąc w samolocie nie słyszymy szumu silników. W pracy nie przeszkadzają nam telefony, drukarki i niszczarki do dokumentów.

Co ciekawe, słuchawki z redukcją szumów są też użyteczne, gdy nie wydobywa się z nich żaden dźwięk. Dlaczego? Bo nawet jeśli nie słuchamy muzyki, to i tak działa system tłumienia odgłosów z zewnątrz. Możemy ich więc użyć, gdy u sąsiada jest huczna impreza, gdy w samolocie za nami dziecko krzyczy przez cały lot lub gdy w naszym bloku trwa remont i kucie ścian.

Ważne: Słuchawki są tak skuteczne, że słyszy się wiele ostrzeżeń, aby nie używać ich, gdy odgłosy z zewnątrz są istotne dla naszego bezpieczeństwa np. podczas jazdy rowerem.

Słuchawki z redukcją hałasu

Gdy wybierasz słuchawki z redukcją hałasu ranking sporządzony przez ekspertów może okazać się przydatny dla podjęcia decyzji. Sprawdź więc modele w rankingu:

 • Douszne słuchawki ANC true wireless : Huawei FreeBuds 3
 • Bezprzewodowe słuchawki z redukcją hałasu: Fresh ‚n Rebel Bluetooth Clam ANC
 • Bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów: JBL Tune 750 BT
 • Słuchawki redukcją hałasu: JBL Live 650 BT NC
 • Douszne słuchawki z ANC do iPhone: Apple AirPods Pro
 • Słuchawki bluetooth z redukcją szumów: Beats Solo 3 Wireless

Douszne słuchawki ANC true wireless : Huawei FreeBuds 3

Huawei FreeBuds 3 to pierwsza propozycja słuchawek dousznych w tym zestawieniu. Model ten nie mógł zostać pominięty ze względu na rewelacyjny stosunek ceny do możliwości. W cenie 550 zł otrzymujemy nie tylko słuchawki z aktywną redukcją szumów, ale również prawdziwe słuchawki bezprzewodowe (TWS, czyli true wireless). Oznacza to maksymalny komfort bezprzewodowego użytkowania, ponieważ obie słuchawki działają niezależnie, nie są połączone przewodem.

Więcej o słuchawkach true wireless przeczytasz w poradniku: Co to słuchawki TWS?

Na podkreślenie zasługuje również komunikacja z wykorzystaniem Bluetooth 5.1, wbudowany mikrofon, pojemność akumulatora pozwalająca na 4h pracy na jednym ładowaniu, szybki czas ładowania baterii do pełna wynoszący jedynie 1 godzinę. Huawei FreeBuds 3 stylistyką przypominają Apple AirPods (również posiadają moduł ANC). Propozycja od Huawei jest jednak znacznie tańsza.

Jakie słuchawki z redukcją hałasu


Bezprzewodowe słuchawki z redukcją hałasu: Fresh ‚n Rebel Bluetooth Clam ANC

Doskonałe słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów. Mocny akumulator pozwala na ich użytkowanie przez 30 godzin z włączonym trybem ANC. Możesz także używać słuchawek podłączając kabel audio. Technologia dźwięku Qualcomm aptX w razie potrzeby koryguje brzmienie przesyłanej bezprzewodowo muzyki, dzięki czemu zawsze brzmi ona dobrze. Słuchawki wyposażone są w pilot z trzema przyciskami oraz mikrofon. Współpracują z urządzeniami pracującymi zarówno pod Androidem, jak i iOS. Sprzęt jest składany, a w zestawie znajdziesz torbę do ich przechowywania. Fresh ‚n Rebel Bluetooth Clam ANC dostępne są w czterech modnych kolorach: benzynowy błękit, zakurzony róż, burzowa szarość i zimna szarość.


Bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów: JBL Tune 750 BT

JBL Tune 750 BT to słuchawki z systemem redukcji hałasu zapewniające doskonałą jakość dźwięku. Jest to sprzęt bezprzewodowy pracujący w oparciu o łączność Bluetooth 4.2. Jednak w każdej chwili możesz używać ich w trybie przewodowym. Wystarczy podłączyć kabel znajdujący się w zestawie. Pojemny akumulator zapewnia do 15 godzin pracy z włączonym Bluetooth oraz ANC. Wbudowany mikrofon umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych.

Dużym autem JBL Tune 750 BT  jest lekka i wygodna konstrukcja, którą można składać. Pałąk słuchawek oraz nauszniki są wykończone miękkim materiałem. Słuchawki są eleganckie i dostępne w kilku wersjach kolorystycznych.


Słuchawki z redukcją hałasu: JBL Live 650 BT NC

JBL Live 650 BT ANC to doskonały sprzęt przeznaczony dla wielbicieli muzyki. Pozwala w pełni skupić się na jej brzmieniu, wyciszając odgłosy z otoczenia. Ten model słuchawek bezprzewodowych wyposażony jest doskonałej jakości przetworniki o średnicy 40mm. Za łączność odpowiedzialny jest moduł Bluetooth 4.2. Są niesamowicie wygodne – muszle pokryte są miękkimi poduszkami, a pałąk wykończony materiałem, który idealnie dopasowuje się do kształtu głowy. Słuchawki można złożyć, co ułatwia ich przechowywanie.

Akumulator wystarcza na aż 20 godzin słuchania muzyki z włączonym trybem ANC lub 30 godzin z wyłączonym ANC. Pełne ładowanie akumulatora słuchawek zajmuje zaledwie 2 godziny. Szybkie ładowanie przez 15 minut naładuje akumulator pozwalając na kolejne 2 godziny użytkowania. W razie rozładowania słuchawki nie stają się bezużyteczne, ponieważ możesz podłączyć kabel audio i nadal bezproblemowo z nich korzystać.

Douszne słuchawki z ANC do iPhone: Apple AirPods Pro

Apple AirPods Pro to obecnie jedne z najpopularniejszy słuchawek dokanałowych. Wyróżnia je przede wszystkim przynależność do kategorii słuchawej true wireless, dzięki czemu są one w pełni bezprzewodowe. Niezależne dwie słuchawki oraz brak kabli przekłada się na najwyższy poziom wygody użytkowania. Jak przystało na produkty Apple, możemy tutaj liczyć na dobrą jakoś wykonania oraz rozwiązania zwiększające komfort ich użytkowania. W ty wypadku jest to bezprzewodowe etui ładujące słuchawki.

Czas pracy słuchawek wynosi 4,5 godziny. Oszczędzanie baterii wspiera technologia, która automatycznie po wyciągnięciu słuchawek z ucha wyłącza je. Bez wątpienia są to najlepsze słuchawki do iPhona.

Jakie słuchawki z redukcją hałasu


Słuchawki bluetooth z redukcją szumów: Beats Solo 3 Wireless

Jakie słuchawki z redukcją hałasu

Nowoczesne słuchawki bluetooth z redukcją szumów. Wyposażone są w niezwykle pojemną baterię umożliwiającą nawet 40 godzin użytkowania. Nawet jeśli się rozładuje, to wystarczy tylko 5 minut ładowania, aby przedłużyć działanie słuchawek o 3 godziny. Słuchawki zapewniają głęboki, przestrzenny i bardzo realistyczny dźwięk w szerokim zakresie częstotliwości.

Świetnie sprawdzają się zarówno do słuchania muzyki, jak i do prowadzenia rozmów. Wygląd słuchawek charakteryzuje się odważną stylistyką i dużym naciskiem na komfort użytkowania. Muszle wyłożone są miękką, zapewniającą wygodę wyściółką.