Co to jest AddWash w pralce?

01.09.2019 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pralka to tak praktyczne urządzenie, że jest obecna praktyczne w każdym polskim domu. Z roku na rok ich nowe funkcje pozwalają do minimum ograniczać nasz udział w ustawieniach ich pracy.

Na rynku dostępne są m.in. pralki suszące ubrania po zakończeniu prania, a nawet takie, których pracą możemy sterować za pomocą smartfona.

Zdecydowanie wyróżnia się też funkcja dodawania odzieży w trakcie prania. Czy pralki z funkcją AddWash sprawdzą się w Twoim domu?

W tym artykule znajdziesz:

  • AddWash – co to jest i jak działa?
  • Inne zalety funkcji AddWash
  • Pralki z funkcją dodawania odzieży
  • Pralka AddWash – czy warto?
  • Jakie inne funkcje znajdziemy w pralkach?

AddWash – co to jest i jak działa?

Często po załadowaniu prania i uruchomieniu pralki znajdujemy jeszcze kilka sztuk ubrań, które także powinny trafić do prania. W zwykłych pralkach jedynym wyjściem jest dodanie tych rzeczy do przygotowanych ubrań przeznaczonych do następnego prania. W niektórych modelach (tylko gdy poziom wody jest poniżej uszczelki) możliwe jest wyłączenie pralki, poczekanie na odblokowanie drzwiczek i dorzucenie prania. To jednak zajmuje trochę czasu. Dlatego właśnie powstały pralki z funkcją AddWash.

Pralka AddWash posiada dodatkową śluzę w drzwiach pralki, która umożliwia dodanie ubrań w trakcie cyklu prania.

Jak działa pralka AddWash? Jest to po prostu rodzaj niewielkiej śluzy w głównych drzwiach pralki. Wystarczy ją otworzyć i dodać zapomniane rzeczy. Wszystko to trwa mniej niż kilka sekund. Specjalna konstrukcja drzwi sprawia, że nie musimy się obawiać wycieku wody z bębna. Są jednak na tyle duże, że bez problemu włożymy zimowe spodnie, czy nawet kurtkę.

Funkcję AddWash można opisać jako drzwiczki w drzwiach.

Co ważne, funkcja AddWash umożliwia też wyciągnięcie ubrań, które przez pomyłkę znalazły się w pralce.

Zdjęcie: Samsung

Inne zalety funkcji AddWash

To jednak nie wszystkie możliwości wykorzystania tej technologii. Drzwiczek AddWash można też używać do zapewnienia odpowiedniej wentylacji w pralce. Gdy nie jest ona uruchomiona, warto zapewnić dopływ świeżego powietrza, aby uniknąć powstawania nieprzyjemnych zapachów w bębnie. Małe drzwi AddWash doskonale się do tego nadają.

Użycie tej funkcji to również dobry sposób na pranie delikatniejszych ubrań (ale nie na tyle delikatnych, aby trzeba je prać osobno). Mocno zabrudzone ubrania bawełniane możemy umieścić w pralce na cały cykl prania, a ubrania delikatniejsze i mniej zabrudzone możemy dodać po jakimś czasie. Innym pomysłem jest dodawanie środków do prania lub płynu zmiękczającego tkaniny w trakcie prania.

Pralki z funkcją dodawania odzieży

AddWash to funkcja dodawania odzieży w pralkach marki Samsung. Pralki tego producenta wyróżniają się dodatkowymi drzwiczkami. Jednak znajdziemy również tę funkcję w pralkach innych producentów w ramach przycisku Start / Pauza, dzięki któremu można dokładać odzież do bębna w każdym momencie, gdy tylko cykl prania daje taką możliwość.

Pralka AddWash – czy warto?

Pralka z funkcją dodawania prania sprawdzi się praktycznie w każdym domu. Każdy z nas bywa czasem roztargniony i z pewnością pamiętasz przypadki, gdy już po uruchomieniu prania znajdowały się rzeczy, które także powinny zostać włożone do pralki. Pralka z dodatkowymi drzwiami będzie przydatna praktycznie dla każdego. Warto skorzystać z pomysłowych rozwiązań i wybrać pralkę z taką funkcjonalnością.

Jakie inne funkcje znajdziemy w pralkach?

Funkcja AddWash stosowana jest w nowoczesnych pralkach, stąd też możemy się spodziewać, że znajdziemy w nich również inne, bardzo interesujące funkcje. Najciekawsze z nich to:

  • EcoBubble – jest to nowoczesny system tworzący mieszankę wody, detergentu i powietrza. Powoduje to powstanie bąbelków, które lepiej wnikają w strukturę tkaniny. Jest ona łatwiej odplamiana. Zaletą pralek z funkcją EcoBubble jest możliwość prania w bardzo niskich temperaturach – nawet 15° Celsjusza.
  • Czujnik drgań – na pewno nieraz widziałeś, jak pralka w trakcie wirowania wpada w wibracje. Niektóre z pralek są wyposażone w czujniki, które wykrywają takie drgania. W razie potrzeby korygują one prędkość wirowania, aby zlikwidować drgania i hałas, które powodują.
  • Ceramiczne grzałki – kamień, który pokrywa grzałkę w pralce to prawdziwa zmora, która może doprowadzić do uszkodzenia nawet najlepszych pralek. Dlatego część producentów zaczęła stosować grzałki pokryte specjalną powłoką ceramiczną. Ogranicza ona zjawisko osiadania kamienia.
  • Bęben Diamond – wnętrze tego nowoczesnego bębna składa się z mnóstwa wyprofilowanych otworów, które kształtem przypominają diament. Otwory są idealnie wypolerowane, co minimalizuje uszkodzenia i chroni tkaninę przed zaciąganiem włókien. Bębny te są doskonałe do prania delikatnych ubrań.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP Neverstop Laser 1200w Mono USB AirPrint™ WiFi
Cena od 1 199,00zł
HP Ink Tank 315 Kolor Atrament USB
Cena od 599,00zł
HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Cena od 19,90zł
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 229,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Cena od 24,90zł
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Cena od 9,90zł
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Sprawdź cenę!
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium kat5 5.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Premium 2.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Vista ACC-K1411
Sprawdź cenę!
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Cena od 29,90zł
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!