AddWash w pralce – co to jest? Jakie funkcje ma pralka z AddWash?

Co to jest Addwash w pralce?

Pralka to podstawowy sprzęt obecny niemal w każdym domu. Z roku na rok producenci oferują nam coraz bardziej zaawansowane urządzenia, które dzięki swoim nowoczesnym funkcjom znacznie ułatwiają nam ich użytkowanie. Na rynku dostępne są m.in. pralki suszące ubrania po zakończeniu prania, a nawet takie, których pracą możemy sterować za pomocą smartfonu. A czym jest AddWash w pralce? Jak działa funkcja AddWash i  czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu? Sprawdź też, jak wyczyścić pralkę, żeby posłużyła Ci dłużej.

Spis treści:

AddWash – co to jest i jak działa?

Zdarza się, że po załadowaniu i uruchomieniu pralki, znajdujemy jeszcze kilka rzeczy, które powinny trafić do prania. W przypadku tradycyjnych pralek musimy poczekać aż program się skończy i dopiero wówczas możemy przygotować kolejne pranie i uruchomić kolejny cykl. W niektórych modelach (tylko gdy poziom wody jest poniżej uszczelki) możliwe jest wyłączenie pralki, poczekanie na odblokowanie drzwiczek i dorzucenie prania. To jednak zajmuje trochę czasu. Tutaj z pomocą przychodzą pralki AddWash.

Pralka AddWash posiada dodatkową śluzę w drzwiach, która umożliwia dodanie ubrań w trakcie cyklu prania.

Jak działa pralka z AddWash? Funkcja ta pozwala na swobodne zatrzymanie i  otwarcie pralki, aby dołożyć do niej kolejne rzeczy. Wszystko to trwa mniej niż kilka sekund. Specjalna konstrukcja drzwi sprawia, że nie musimy się obawiać wycieku wody z bębna. Dzięki temu w sytuacji, gdy zawieruszy nam się kilka ubrań, nie jesteśmy zmuszani do czekania na koniec programu i uruchamiania nowego cyklu.

Co ważne, funkcja AddWash umożliwia też wyciągnięcie ubrań, które przez pomyłkę znalazły się w pralce.

Addwash - co to za funkcja?

Zdjęcie: Samsung

Zalety funkcji AddWash

To jednak nie wszystkie możliwości wykorzystania tej technologii. Drzwiczek AddWash można też używać do zapewnienia odpowiedniej wentylacji w pralce. Gdy nie jest ona uruchomiona, warto zapewnić dopływ świeżego powietrza, aby uniknąć powstawania nieprzyjemnych zapachów w bębnie. Małe drzwi AddWash doskonale się do tego nadają.

Użycie tej funkcji to również dobry sposób na pranie delikatniejszych ubrań (ale nie na tyle delikatnych, aby trzeba je prać osobno). Mocno zabrudzone ubrania bawełniane możemy umieścić w pralce na cały cykl prania, a ubrania delikatniejsze i mniej zabrudzone możemy dodać po jakimś czasie. Innym pomysłem jest dodawanie środków do prania lub płynu zmiękczającego tkaniny w trakcie prania.

Pralki z funkcją dodawania odzieży

AddWash to funkcja dodawania odzieży w pralkach marki Samsung. Pralki tego producenta wyróżniają się dodatkowymi drzwiczkami. Jednak znajdziemy również tę funkcję w pralkach innych producentów w ramach przycisku Start/Pauza, dzięki któremu można dokładać odzież do bębna w każdym momencie, gdy tylko cykl prania daje taką możliwość.

Pralka AddWash – czy warto?

Pralka z funkcją dodawania prania sprawdzi się praktycznie w każdym domu. Każdy z nas bywa czasem roztargniony i z pewnością pamiętasz przypadki, gdy już po uruchomieniu prania znajdowały się rzeczy, które także powinny zostać włożone do pralki. Pralka z dodatkowymi drzwiami będzie przydatna praktycznie dla każdego. Warto skorzystać z pomysłowych rozwiązań i wybrać pralkę z taką funkcjonalnością.

Jakie inne funkcje znajdziemy w pralkach?

Funkcja AddWash stosowana jest w nowoczesnych pralkach, stąd też możemy się spodziewać, że znajdziemy w nich również inne, bardzo interesujące funkcje. Najciekawsze z nich to:

  • EcoBubble – jest to nowoczesny system tworzący mieszankę wody, detergentu i powietrza. Powoduje to powstanie bąbelków, które lepiej wnikają w strukturę tkaniny. Jest ona łatwiej odplamiana. Zaletą pralek z funkcją EcoBubble jest możliwość prania w bardzo niskich temperaturach – nawet 15° Celsjusza.
  • Czujnik drgań – na pewno nieraz widziałeś, jak pralka w trakcie wirowania wpada w wibracje. Niektóre z pralek są wyposażone w czujniki, które wykrywają takie drgania. W razie potrzeby korygują one prędkość wirowania, aby zlikwidować drgania i hałas, które powodują.
  • Ceramiczne grzałki – kamień, który pokrywa grzałkę w pralce to prawdziwa zmora, która może doprowadzić do uszkodzenia nawet najlepszych pralek. Dlatego część producentów zaczęła stosować grzałki pokryte specjalną powłoką ceramiczną. Ogranicza ona zjawisko osiadania kamienia.
  • Bęben Diamond – wnętrze tego nowoczesnego bębna składa się z mnóstwa wyprofilowanych otworów, które kształtem przypominają diament. Otwory są idealnie wypolerowane, co minimalizuje uszkodzenia i chroni tkaninę przed zaciąganiem włókien. Bębny te są doskonałe do prania delikatnych ubrań.

Pralki AddWash w naszym sklepie

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (4 głosy)

Czytaj więcej