Jak działa pralka z funkcją pupil? Pralka dla właścicieli zwierząt

13.01.2020 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W domach w których mieszkają zwierzęta gubiące sierść pojawia się potrzeba większego dbania o porządek i czystość. Sierść zwierząt osiada nie tylko na dywanach, ale i na naszych ubraniach. Z reguły trudno ją usunąć, gdyż najczęściej jest mocno wczepiona w materiał. Jest na to jednak rozwiązanie.

Zamiast usuwać włoski za pomocą szczotek, możemy takie ubrania wyprać w pralce. Pojawia się ich na rynku coraz więcej.

Najpopularniejsze pralki w Komputronik.pl

Jak działa pralka z funkcją pupil?

Pralka z funkcją pupil to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Aby zrozumieć jej działanie, należy najpierw poznać przyczyny braku sukcesów zwykłych pralek w usuwaniu sierści. Sierść naszych zwierzaków wbija się głęboko w materiał, często przebijając go nawet na wylot. Takie „igiełki” są mocno osadzone w ubraniach i samo wirowanie nie jest w stanie ich usunąć. Kluczem do sukcesu jest rozluźnienie włókien tkaniny, dzięki czemu sierść nie jest już mocno wbita w jej strukturę.

Rozluźnienie włókien tkaniny poprzez temperaturę

Po uruchomieniu pralki początkowa część prania odbywa się normalnie. Jednak podczas cyklu płukania zastosowane jest ponadstandardowe podgrzewanie wody, które daje efekt w postaci rozluźnienia się włókien tkaniny. Przestaje ona przytrzymywać włoski z sierści. Takie cykle płukania mogą być powtarzane wielokrotnie.

Przeplatane są one cyklami wirowania, które oddziela sierść od ubrań. Daje nam to pewność, że nawet najmniejsza ilość sierści nie pozostanie zaczepiona o tkaninę. Po zakończeniu prania sierść usuwana jest wraz z brudną wodą z bębna i odprowadzana do kanalizacji.

Oczywiście funkcja pupil nie zawęża się jedynie do zwierzęcej sierści. Osoby mające długie włosy też zapewne nieraz spostrzegły je na wysuszonym już praniu. Jest to szczególnie widoczne na ubraniach z wełny, czy z polaru. W tym przypadku również doskonale sprawdzi się funkcja pupil. W pralce możemy też dokładnie wyprać łazienkowe dywaniki, koce, narzuty, czy poszewki z pościeli.

Jak wybrać pralkę z funkcją pupil?

Wybierając pralkę z funkcją pupil, oprócz zastanowienia się nad podstawowymi parametrami, takimi jak pojemność bębna, czy zużycie energii, sprawdźmy także prędkość wirowania. Jest ona podawana w obrotach na minutę. Jest to o tyle istotne, że wyższa prędkość lepiej oddzieli sierść od naszych ubrań. Pralka dla właścicieli zwierząt powinna mieć przynajmniej 1000 obrotów na minutę.

Zwróćmy też uwagę na klasę efektywności prania. Ten parametr także określa nam skuteczność pralki, którą bierzemy pod uwagę. W tym przypadku urządzenia klasy A najskuteczniej usuwają zabrudzenia.

To już wszystkie najważniejsze informacje na temat funkcji pupil. Pralka z funkcją prania odzieży z sierścią z pewnością ułatwi Ci dbanie o porządek w domu.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej