Ekspres do kawy z lodówką na pojemnik z mlekiem – czy warto?


Ekspresy do kawy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Trudno obecnie znaleźć dużą firmę, w której pracownicy nie mieliby do dyspozycji właśnie ekspresu do kawy. Znaleźć je można również w większości domów. Jaki ekspres wybrać? Czy warto zainwestować w ekspres do kawy z lodówką na pojemnik z mlekiem? Doradzamy, czym wyróżniają się tego rodzaju ekspresy do kawy.

Rodzaje ekspresów do kawy

Rozpiętość cenowa w tej kategorii jest bardzo duża. Za bardzo niską cenę kupić możemy ekspres przelewowy. Nieco droższe są ekspresy na specjalne kapsułki z kawą. Za średniej klasy ekspres ciśnieniowy musimy już zapłacić około 500 zł.

Najdroższą klasą w tej kategorii są automatyczne ekspresy wyposażone w młynek do kawy. W tej ostatniej kategorii urządzeń ostatnio pojawiło się sporo innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest zintegrowana lodówka na pojemnik z mlekiem.

Ekspres do kawy z lodówką na pojemnik z mlekiem

Często się zdarza, że najprostsze rozwiązania, w praktyce okazują się być najbardziej trafne. Tak też jest w tym przypadku. Większości z nas trudno sobie wyobrazić cappuccino bez świeżego, dobrze spienionego mleka.

Większość droższych modeli ekspresów oferuje oczywiście taką możliwość i ma wbudowane pojemniki na mleko. Są one jednak mało praktyczne, ponieważ trudno je utrzymać w czystości. Mleko po otworzeniu niestety szybko się psuje. Co gorsza, staje się doskonałym miejscem do rozwoju różnego rodzaju bakterii. Trzeba więc bardzo dbać o higienę takiego pojemnika.

W najnowszych modelach ekspresów problem ten wyeliminowano w bardzo prosty sposób:

  1. Z obudowy urządzenia wygospodarowano miejsce na niewielką lodówkę, w której znajduje się też końcówka systemu pobierania mleka.
  2. Do lodówki wstawiamy więc dowolny karton mleka kupiony w sklepie, do jego wnętrza wprowadzamy rurkę, przez którą nasz ekspres pobiera mleko i.. gotowe!

Rozwiązanie genialne w swej prostocie. Żadnego przelewania mleka, żadnego mycia i suszenia pojemnika po każdym użyciu. Przed zakupem ekspresu należy jedynie upewnić się, czy lodówka ma wielkość odpowiednią dla najczęściej kupowanej przez nas pojemności.

Czy warto kupić ekspres do kawy z lodówką na pojemnik z mlekiem?

Zdecydowanie hit. Ekspres bez obsługi mleka jest mało praktyczny – wiele rodzajów kawy wymaga tego składnika. Ekspresy ze zintegrowanym pojemnikiem są mało praktyczne i wymagają poświęcenia czasu na ich mycie. Lodówka na pojemnik z mlekiem to strzał w dziesiątkę – nie musimy praktycznie o niczym pamiętać. Może jedynie o tym, że raz na jakiś czas trzeba wymienić karton na nowy.

Jeśli posiadasz już ekspres do kawy możesz dokupić chłodziarkę do mleka. O tym, jak działają chłodziarki przeczytasz w poradniku: Jak wybrać chłodziarkę do mleka?