Co kupić do mieszkania na studia?

We wrześniu do nauki wracają uczniowie, w październiku studenci. Dodatkowy miesiąc wakacji może cieszyć, ale nie należy zapominać o odpowiednim przygotowaniu się do roku akademickiego. Wybranie uczelni spoza rodzinnego miasta najczęściej wiąże się z wynajęciem pokoju w akademiku lub mieszkania. To z kolei pociąga za sobą konieczność wyposażenia w najważniejsze urządzenia i gadżety, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Postanowiliśmy w tym temacie odpowiedzieć na pytanie, co kupić do mieszkania na studia?

W tym artykule znajdziesz:

  • Sprzęt i gadżety elektroniczne dla studenta
  • Organizacja pracy i artykuły piśmiennicze
  • Kuchnia studenta: toster lub opiekacz, czajnik, mikser i blender, kawiarka, multicooker, patelnia elektryczna.

Sprzęt i gadżety dla studenta

Żyjemy w czasach, w których wyprawka na studia zawierać powinna odpowiednie gadżety elektroniczne, które ułatwią odnalezienie się w trudach codzienności, pomogą w nauce i umożliwią chwilę relaksu w wolnym czasie. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez smartfona, ale na studiach przyda się też laptop lub komputer, drukarka, a w wolnych chwilach słuchawki czy czytnik e-booków. Pełna lista gadżetów elektronicznych polecanych na studia w poradniku: Co zabrać na studia? Elektronika >

Organizacja pracy i artykuły piśmiennicze

Gdy nadchodzi czas sesji, nie ma nic cenniejszego od notatek. Trzeba je robić albo przynajmniej zbierać od znajomych, na bieżąco. Warto też zadbać, aby wszystko było należycie poukładane i posegregowane. Przydadzą się teczki, skoroszyty, segregatory czy koszulki na dokumenty, a zatem szeroko pojęta archiwizacja dokumentów. Nawyk dobrej organizacji pracy w trakcie studiów zaowocować powinien w przyszłości, podczas kariery zawodowej.

co kupić do mieszkania na studia

A jeśli już mowa o robieniu notatek, niezbędne będą różnego rodzaju artykuły piśmiennicze. W zależności od upodobań wybierać można długopisy, cienkopisy lub pióra wieczne, przydatne mogą okazać się markery i zakreślacze, a na niektórych kierunkach studiów także ołówki czy kredki.

Kuchnia studenta

Jak przygotować się na studia, aby nie trzeba było cały czas stołować się na mieście? Za absolutnie niezbędne uznać należy przybory kuchenne. Garnki, kubki, talerze czy pojemnik na jedzenie pozwolą na podstawową obróbkę termiczną posiłków, a także ich spożywanie czy przechowywanie. Z punktu widzenia studenta bardzo przydatny będzie zwłaszcza kubek termiczny. Potrafi on utrzymywać temperaturę przez kilka godzin, a gorąca kawa zawsze pod ręką może okazać się nieoceniona, zwłaszcza na długim wykładzie.

Dodatkowo w zależności od potrzeb można się zaopatrzyć w następujący sprzęt:

  1. Toster i opiekacz
  2. Czajnik
  3. Mikser i blender
  4. Kawiarka
  5. Multicooker
  6. Patelnia elektryczna

Toster i opiekacz

Wybierając pokój w akademiku nie można liczyć na szczególnie wysoki komfort i nadmiar przestrzeni. Co kupić do akademika, aby uzyskać namiastkę kuchni? Bez wątpienia toster i opiekacz, czyli dwa prawdopodobnie najpopularniejsze urządzenia kuchenne wśród studentów.

co kupić do mieszkania na studia

Czajnik

Za skomplikowane urządzenie nie wypada uznawać też czajnika. Popularne obecnie czajniki elektryczne pozwalają przygotowywać gorące napoje w mgnieniu oka, w każdym miejscu. Na jakie elementy zwracać uwagę przy zakupie? Sprawdźcie poradnik: Jaki czajnik elektryczny? Jak wybrać?

Kawiarka

Niektórzy pijają ją raz dziennie w chwili relaksu, inni są natomiast uzależnieni. Kawa ma wiele wspaniałych właściwości, o których przeczytacie w artykule Jakie właściwości ma kawa? Rodzaje kawy

Z racji – zazwyczaj – ograniczonego budżetu, studenci nie mogą pozwolić sobie na zaawansowany ekspres do kawy. Można jednak zainteresować się tańszą alternatywą w postaci kawiarki. Więcej o charakterystyce tego typu urządzeń w artykule Kawiarka czy ekspres przelewowy? Co wybrać?

Mikser i blender

Mając do dyspozycji mieszkanie i kuchnię można zacząć rozglądać się za większą liczbą sprzętów, z pewnością przyda się mikser lub blender. Pierwszy kojarzony jest przede wszystkim z deserami, ale i dla lubiących wypieki może być faktycznie niezastąpiony. Jakie cechy powinien posiadać? Odpowiedzi w poradniku Jaki mikser kuchenny? Jak wybrać?

co kupić do mieszkania na studia

Blender pozwoli na szybkie przygotowywanie wielu prostych potraw m.in. koktajli, musów, smoothie, zup kremów czy drinków. Przez zakupem warto sprawdzić poradnik Jaki blender kupić? Jak wybrać blender?

Multicooker

Lubiących spędzać w kuchni nieco więcej czasu i przywiązujących wagę do sposobu przygotowywania posiłków, zainteresować powinien multicooker. To niezwykle funkcjonalne urządzanie, które pozwala na różnego rodzaju obróbkę termiczną. Więcej o jego cechach powiedzieliśmy w artykule Jaki multicooker wybrać?

Patelnia elektryczna

Z pewnością przydatna będzie również patelnia elektryczna. Jest bardziej funkcjonalna od swoich tradycyjnych odpowiedników, prócz smażenia naleśników, jajecznicy, placków czy kotletów, posiada też funkcje pieczenia oraz duszenia.

Co jeszcze może przydać się studentowi?

Powyższe urządzenia wydają się tymi najważniejszymi, ale z pewnością nie jest to wszystko co potrzebne na studia. O czym jeszcze warto pamiętać? Chociażby o gadżetach, które pozwolą utrzymać porządek w mieszkaniu oraz zadbać o swój wygląd. Nic nie sprawdzi się tu lepiej od odkurzacza, a także żelazka. W przypadku kobiet nieoceniona będzie również suszarka do włosów. Warto rozejrzeć się również za kilkoma mniejszymi akcesoriami, o których niekiedy się zapomina, a z czasem i tak okazują się niezbędne.

Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.

Co kupić do mieszkania na studia?
5 (100%) 2 głosów