Ranking blenderów kielichowych – TOP 10

Blendery to urządzenia, które przez ostatnie lata zdążyły szybko zdobyć serca Polaków. W szybkim tempie zastępują one miksery ręczne, ponieważ są znacznie wygodniejsze w użyciu. Jaki blender wybrać? Na sklepowych półkach znajdziemy dwa rodzaje tych urządzeń – blendery ręczne i blendery kielichowe.

Coraz częściej sięgamy po blendery kielichowe, wykorzystując je do przygotowywania zup, kremów i koktajli. Wybraliśmy polecane modele w różnych przedziałach cenowych oraz różnymi funkcjami dodatkowymi.

Polecane blendery kielichowe

Najważniejsze cechy blendera kielichowego

Dobrej jakości blender kielichowy jest nieoceniony w kuchni. Na co jednak zwracać uwagę najbardziej?

  • Materiał kielicha

Najlepiej, aby nasz blender miał kielich wykonany ze szkła lub tritanu, materiału wolnego od BPA (Bisfenol A), związku chemicznego negatywnie wpływającego na ludzki organizm. Tego typu materiał zapewnia również dużą wytrzymałość i jest lekki.

  • Pojemność

W zależności od tego, czy mieszkasz sam/a, czy masz większą rodzinę, będziesz potrzebować innej pojemności roboczej. Ta może wynosić od 500 ml do nawet 2,5 l. Standardowa wielkość kielicha to około 1,5 l – im pojemniejszy, tym więcej wrzucimy składników.

  • Moc i regulacja prędkości

Warto, aby nasz blender kielichowy miał przynajmniej 500 W. Taka moc będzie wystarczająca do typowych zadań. Oprócz tego cenną funkcją jest regulacja obrotów. Najlepiej mierzyć w modele, które mają co najmniej 2 stopnie regulowania prędkości oraz tryb pulsacyjny.

  • Dodatkowe funkcje i akcesoria

Blendery zyskują na wszechstronności dzięki specjalnym funkcjom i akcesoriom. Za pomocą kubka do blendera możemy przygotować własne smoothie i zabrać je w drogę. Przydatny jest także rozdrabniacz, szczególnie do twardych składników i lodu, oraz wymienne końcówki, w tym do ubijania. Niektóre modele oferują także młynek do kawy.

Blender kielichowy – ranking top 10

Oto najlepsze blendery kielichowe w różnym przedziale cenowym.Pozostałe blendery kielichowe do 200 zł


Pozostałe blendery z funkcją kruszenia lodu


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Jakub Krawczyński
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (1 głos)

Czytaj więcej