Premiera kart graficznych AMD Radeon RX 7900 GRE – nowość dla graczy i specjalistów

Karty graficzne AMD Radeon RX z serii 7000 to mocne podzespoły dedykowane graczom i profesjonalistom. Właśnie zadebiutował nowy model karty – AMD Radeon RX 7900 GRE. Sprawdź, co oferuje.

Nowe karty graficzne AMD Radeon zbudowane są w oparciu o architekturę AMD RDNA 3 i wykorzystują nowoczesne technologie nowej generacji, takie jak AMD HYPR-RX, która umożliwia współdziałanie różnych funkcji oprogramowania AMD. Dzięki temu są dobrym wyborem dla osób, którym zależy na dużej wydajności oraz wysokiej jakości generowanego obrazu. 

AMD Radeon RX 7900 GRE to karta graficzna z 16 GB pamięci GDDR6, pracującej na 256-bitowej szynie danych, co wpływa na sprawne działanie wymagających gier i programów. Taktowanie różni się w zależności od modelu karty, ale we wszystkich trzech przypadkach wpływa na wysoką przepustowość kart AMD Radeon RX 7900 GRE.

Karty AMD Radeon RX 7900 GRE mogą pochwalić się też ciekawym zestawem złączy – zainstalowano w nich dwa złącza HDMI oraz w dwa porty DisplayPort 2.1, co pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 8K. Chłodzenie najnowszych kart graficznych od AMD odbywa się przy pomocy trzech wentylatorów, które minimalizują ryzyko przegrzania.  

Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 (1 głos)