Premiera Apple iPhone 15 – mocarz wytrzymałości i wydajności

Długo wyczekiwana premiera iPhone 15 odbyła się 12 września i przyniosła fanom Apple cztery nowe modele. Producent zaprezentował podstawowy model iPhone 15 oraz trzy bardziej zaawansowane wersje „piętnastek”. 

Premiera iPhone 15 – Apple zaprezentował cztery nowe modele:

Apple iPhone 15

Warto podkreślić nowości, jakie pojawiły się w iPhone 15 względem poprzednich wersji. Przede wszystkim Apple zastosował w “piętnastce” port USB-C, co nadaje smartfonowi większej wszechstronności. Ponadto lepiej prezentują się również możliwości aparatu fotograficznego. iPhone 15 otrzymał aparat 48 MP z dwukrotnym zoomem optycznym. Podstawowy model iPhone 15 gwarantuje doskonałą jakość zdjęć z wyjątkową szczegółowością i idealnym oddaniem kolorów.

Potężną i niezawodną wydajność iPhone 15 zapewnia chip Apple A16 Bionic, a o płynne i jakościowe wyświetlanie obrazów dba 6,1-calowy ekran Super Retina XR OLED. Apple zapewnia również o dużych możliwościach baterii, która pozwala na nawet 3 dodatkowe godziny odtwarzania wideo w porównaniu z iPhonem 12.

Premiera iPhone 15

Apple iPhone 15 Plus

Ten model jest większą wersją iPhone 15. Zainstalowano w nim wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala, dzięki czemu jest jeszcze wygodniejszy do rozrywki multimedialnej. Doskonałe parametry wyświetlacza gwarantują krystalicznie czysty obraz. Jak wszystkie pozostałe wersje „piętnastek”, również iPhone 15 Plus gwarantuje wygodę związaną z reedukacją kabli.  Złącze USB-C pozwala ładować iPhone’a tym samym kablem co Maca lub iPada.

Tutaj również nie zawiodą się fani mobilnej fotografii. Na pokładzie iPhone’a 15 Plus znalazł się taki sam aparat, jak w wersji podstawowej, a więc obiektyw główny 48 MP.

Apple iPhone 15 Pro i Apple iPhone 15 Pro Max 

Dwa najbardziej zaawansowane modele Apple iPhone 15 Pro i Apple iPhone 15 Pro Max zyskały jeszcze mocniejszy chip –  Apple A17 Pro, który oprócz gwarancji ogromnej wydajności,  wyróżnia się też obsługą ray-tracingu. To zdecydowane ulepszenie dla fanów mobilnego gamingu.

iPhone’y 15 Pro imponują również wytrzymałością. Ich obudowy wykonane zostały z tytanu, co jest gwarancją nieporównywalnej odporności. A przy tym iPhone 15 Pro i  iPhone 15 Pro Max pozostają lekkie i poręczne.

Ciekawą nowością, jaką Apple zastosował w iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max jest przycisk czynności. Pozwala on w szybki sposób przenosić się do często używanej funkcji. Wystarczy wybrać, co aktywować ma przycisk czynności, by jednym naciśnięciem przenosić się w to miejsce.  

Na pokładzie w modelach Pro znalazł się także aparat główny 48 MP. 15 Pro Max otrzymał pięciokrotny zoom optyczny, natomiast wersja Pro – trzykrotny zoom optyczny. 

Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (3 głosy)