Apple Watch Series 8 – poznaj nowe, bardziej funkcjonalne i mocarne zegarki

16.09.2022
Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Apple Watch Series 8 to najnowsza seria zegarków Apple. Producent oficjalnie zaprezentował trzy modele: Apple Watch 8, Apple Watch SE 2 i Apple Watch Ultra. 

Kup smartwatch już dziś:

Apple Watch 8 – nowa skala bezpieczeństwa

Choć w wyglądzie zegarka nie pojawiła się żadna rewolucja, to Apple Watch 8 zdecydowanie zyskał na funkcjonalności. Jedną z nowych funkcji, w jakie wyposażono zegarek jest wykrywanie wypadków drogowych. Opcja ta działa „we wszystkich najpopularniejszych środkach transportu”. Jest to możliwe dzięki trzykierunkowym żyroskopom i czujnikowi, który jest w stanie wykryć kolizje i wypadki, a następnie automatycznie poinformować odpowiednie służby.

Ponadto użytkowniczki Apple Watch 8 skorzystają z możliwości pomiaru temperatury – ta opcja służy przede wszystkim do informowania kobiet o dniach płodnych.

Apple Watch 8  dostępny jest w dwóch rozmiarach: 41 mm, i 45 mm.

Apple Watch Ultra – mocarz dla wymagających

To zegarek, w którym dostrzegamy najwięcej zmian. Już na pierwszy rzut oka widoczny jest większy rozmiar modelu – koperta wynosi 49 mm. Większy ekran Apple Watch Ultra daje jeszcze większą swobodę użytkowania, a przy tym wyróżnia się wyjątkową trwałością – grube szkło, solidna konstrukcja i stabilna płaska podstawa sprawiają, że jest wyjątkowo odporny na pęknięcia. Apple Watch Ultra wyposażono w tytanową obudowę, dzięki czemu jeszcze lepiej sprawdzi się w ekstremalnych warunkach.

Bardzo ważną funkcją, jaką Apple zastosował w Watch Ultra jest specjalny dźwięk syreny, który umożliwia wezwanie pomocy w awaryjnych sytuacjach. 

Apple Watch SE – jeszcze szybszy i bardziej funkcjonalny 

W tym modelu również pojawia się opcja wykrywania wypadków obok wszystkich innych funkcji zdrowotnych obecnych u poprzednika. Aplikacja Pulse umożliwi Ci monitorowanie swojego tętna przypadku jakichkolwiek niezgodności – jeśli tętno będzie zbyt niskie lub wysokie albo jeśli wystąpi arytmia – otrzymasz powiadomienie. Apple Watch SE pozwoli Ci również wypracować zdrowe nawyki snu oraz kontrolować stres. Zegarek dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych:

  • Srebrny
  • Północ
  • Księżycowa poświata
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?