Akcesoria gamingowe Corsair. Wybieramy najlepsze peryferia dla graczy

01.03.2019 | autor: Mariusz Ignar | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Bez odpowiednich akcesoriów do gier trudno o sukces w jakimkolwiek tytule. Wiedzą o tym wszyscy gracze, zarówno ci spędzający czas przy ulubionych grach jedynie dla relaksu jak i profesjonaliści startujący w turniejach e-sportowych. Przemyślany wybór klawiatury, słuchawek czy myszki oraz podkładki pod nią ma zatem ogromne znaczenie i warto dobrze zastanowić się na zakupami.

Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście propozycje renomowanych marek, takich jak chociażby Corsair. To firma mająca wiele lat doświadczenia oraz na tyle szeroką ofertę, aby każdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie.

Koniecznie sprawdź także nasze inne poradniki dla graczy.

Intel Extreme Masters

Doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na peryferia dla graczy jest trwająca właśnie impreza Intel Extreme Masters. To prawdziwie święto dla milionów miłośników gier, w związku z czym wypada poświęcić mu kilka słów.

Intel Extreme Masters jest cyklem międzynarodowych turniejów e-sportowych, których historia sięga 2006 roku. Zmagania profesjonalnych graczy dobywają się w wielu krajach, ale zdecydowanie najistotniejsze i najbardziej widowiskowe są światowe finały, w których pula nagród potrafi osiągać niebagatelne wartości. Wszystko jest tym bardziej interesujące, iż od kilku lat światowe finały Intel Extreme Masters odbywają się w Polsce, w Katowicach.

W tym roku finały Intel Extreme Masters podzielono na dwa weekendy – 21 – 24 lutego oraz 28 lutego – 3 marca. Wprawdzie najważniejsze jest tutaj wyłonienie najlepszych drużyn toczących rywalizacje w Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite oraz Starcraft II, ale zwiedzający imprezę mogą liczyć na mnóstwo innych atrakcji i konkursów zapewnianych przez producentów sprzętu oraz sponsorów.

Akcesoria gamingowe Corsair

Akcesoria gamingowe Corsair

Firma Corsair powstała w 1994 roku i systematycznie rozbudowuje swoją pozycję. Obecnie uznawana jest za jedną z najbardziej cenionych firm zajmujących się produkcją podzespołów komputerowych oraz akcesoriów dla graczy. Mnóstwo propozycji z jej logo znaleźć można w ofercie sklepu Komputronik. Na zainteresowanych czekają nie tylko obudowy komputerowe, ale również dyski twarde, pamięci RAM, zasilacze, chłodzenie i gadżety do moddingu, ale też cała gama akcesoriów gamingowych – klawiatury, słuchawki, myszki, podkładki pod myszki, a także fotele gamingowe.

Sprzęt z logo Corsair cechuje się bardzo ciekawą, często agresywną stylistyką, którą lubi wielu graczy. Jednocześnie producent dba o świetną ergonomię, funkcjonalność i wysoką wytrzymałość – a w przypadku klawiatur i myszek nie powinna być bagatelizowana. Nie bez powodu Corsair gości na wielu imprezach e-sportowych, a trudno o lepszą rekomendację niż używanie sprzętu danej marki przez profesjonalnych graczy, którzy potrzebują niezawodnych akcesoriów dających im przewagę w wirtualnych zmaganiach.


Pozostałe słuchawki CorsairPozostałe myszki Corsair
Pozostałe klawiatury CorsairPozostałe podkładki pod mysz Corsair


Akcesoria gamingowe Corsair – czy warto?

Krótkie spojrzenie na markę Corsair i wybrane propozycje z jej logo nie pozostawiają wątpliwości co do tego, iż jest to sprzęt idealny dla graczy. Udaje się tutaj połączyć dobrą jakość wykonania, odpowiednie parametry i funkcjonalność oraz atrakcyjną stylistykę, czego trudno nie docenić. Tym bardziej, że akcesoria gamingowe Corsair nie odstraszają cenami, zwłaszcza podczas promocji.

Zdjęcia: Corsair

Może Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej